Program farmacie:

Farmacist diriginte: Mariana Poparlan- farmacist

Irina Irimescu- farmacist

Sabina Ana Oancea-farmacist

Asistente farmacie : Olivia Calugaru, Steliana Stoleru,Georgiana Ploscaru

Luni - Vineri 8:00 - 20:00
Sambata 8:00 - 17:00
Duminica 9:00 - 14:00

Program cabinet obstetrica - ginecologie:

Dr. Neculai Poparlan,medic primar OG,competenta in ecografie,colposcopie,

histeroscopie si chirurgie laparoscopica

Dr.Tiberiu Poparlan,medic specialist obstetrica-ginecologie,doctor in medicina

competenta in ecografie si histeroscopie,medic la Arcadia Spitale si Centre Medicale Iasi si la

Spitalul Municipal de Urgenta Roman

Asistente cabinet : Marinela Burca , Andreea Daniela Constantin.

Luni, Miercuri,Vineri 12:00 - 19:00
Marti, Joi,Sambata

9:00 - 14:00


Program Cabinet de stomatologie:

Dr. Elena Filip - Dr. Daniela Liliana Caprioara

Luni - Vineri 8:00 - 12:00 / 15:00 - 19:00

Program Laborator de analize medicale:

Dr. Olga Sarmasanu -medic specialist laborator,sef laborator

Dr.Tiberiu Poparlan,medic specialist laborator clinic,doctor in medicina

Dr.Constantin Danciu,medic primar anatomopatolog

Biochimisti-Ana Condurat, Mihaela Cretu

Biologi-Roxana Apetrei

Asistente-Petronela Grigoras Dandu,Mariana Sbranca,Oana Stanciu,

Oana Nicorescu,Andreea Daniela Constantin,Ermina Vasilica Ababei

Luni - Vineri 7:00 - 20:00
Sambata 8:00 - 14:00

Program Cabinet Dermatologie:

Dr. Stelian Popescu,medic primar

Miercuri si Vineri 15:00 - 16:30


Program Cabinet ORLAUDIOMETRIE si TIMPANOGRAMA

Dr. Cornelia Tomescu,medic primar

Marti 08:15 - 09:30
Joi 14:15 - 15:30

Program Ecografie Generala:

Dr. Gilda Buruiana,medic primar


Luni 13:00-15:30

Dr. Dorina Alpari

Luni 13:00 - 14:00
Joi 11;30 - 14:00
Vineri 13:00 - 14:00

Program Endocrinologie:

Dr. Marinela Mateiuc ,medic primar

Joi 14:00 - 18:00

 

 

Program Cabinet recuperare,medicina fizica,balneologie:

Dr.Simona Berea ,medic primar,doctor in medicina

Marti 08:30-11:00
Joi 08:30-11:00

 


Program Neurologie:

Dr.Anca Anton,medic primar, Program: luni 12-14,miercuri 16-18

 

Luni 12:00-14:00
Miercuri 12:00-14:00

 

Program Alergologie si imunologie clinica

Dr.Iuliana Carata, medic specialist

 

Joi 08:30 - 10:00


Program Medicina Muncii

Dr. Alina Cocea,medic specialist

Dr.Oana Albu,medic specialist

 

Marti 15:00 - 17:00

 

Program Cardiologie

Dr. Georgiana Poparlan, medic primar cardiolog

competenta in ecocardiografie, ecografie vasculara,

ecografie transesofagiana si cardiologie pediatrica

Vineri 14:00 - 20:00
Sambata 09:00 - 14:00

Luni - Vineri

CLINICA CARDIOLOGIE

SPITALUL SF.SPIRIDON IASI

Apifitoterapie,Homeopatie,Nutritie,Ayurvedica,Mezoterapie

Dr Olteanu Manuela

Luni, Miercuri, Vineri 18:00 - 20:00
Sambata 10:00 - 12:00

UROLOGIE

Dr.Stefan Gheorghinca, medic specialist

Luni 16:00-19:00
Miercuri 16:00-19:00
Vineri 16:00-19:00

 

NEFROLOGIE

Dr.Ghioc Mihaela,medic specialist

Miercuri 08:30-10:00

DIABET

Dr.Climescu Vianora,medic specialist

Miercuri 09:00-11:00

Anatomie patologica:

Dr. Constantin Danciu, medic primar

Ortopedie

Dr.Grigore Berea,medic primar

NUMAI CU PROGRAMARE

Fizioterapie

Electroterapie, magnetoterapie, ultrasunete, laserterapie

Osteodensitometrie

 



* Programul medicilor se poate modifica in functie de garzile efectuate in spital, cursuri de perfectionare, congrese, concedii sau urgente medicale. De aceea va rugam, sa ne contactati in prealabil.