Program farmacie:

Farmacist diriginte: Mariana Poparlan- farmacist

Irina Irimescu- farmacist

Mia Apostol- farmacist

Sabina Ana Vlad-farmacist

Asistente farmacie : Olivia Calugaru, Steliana Stoleru,Georgiana Budis,

Luni - Vineri 8:00 - 20:00
Sambata 9:00 - 17:00
Duminica 9:00 - 12:00

Program cabinet obstetrica - ginecologie:

Dr. Neculai Poparlan,medic primar OG,competenta in ecografie,colposcopie,

histeroscopie si chirurgie laparoscopica

Dr.Tiberiu Nicolae Poparlan , medic rezident obstetrica - ginecologie,doctor in medicina

Asistenta cabinet : Marinela Burca

Luni, Miercuri, Vineri 12:00 - 19:00
Marti, Joi,Sambata 9:00 - 14:00

Program Cabinet de stomatologie:

Dr. Elena Filip - Dr. Daniela Liliana Caprioara

Luni - Vineri 8:00 - 12:00 / 15:00 - 19:00

Program Laborator de analize medicale:

Dr. Olga Sarmasanu -medic specialist laborator clinic

Dr.Tiberiu Nicolae Poparlan-medic specialist laborator clinic,

doctor in medicina

Dr.Constantin Danciu,medic primar anatomopatolog

Biochimisti-Mihaela Cretu,Roxana Zlavoc,Ana Condurat

Biologi-Roxana Apetrei,Elena Savin,Violeta Adiaconitei

Asistente-Petronela Grigoras Dandu,Mariana Sbranca,Oana Stanciu,

Oana Nicorescu,Andreea Daniela Constantin,Ioana Bucalau,Dram Mariana

Luni - Vineri 7:00 - 20:00
Sambata 7:00 - 14:00

Program Cabinet Dermatologie:

Dr. Stelian Popescu,medic specialist

Luni,Marti,Miercuri,Joi, Vineri 16:30 - 18:00

Program Cabinet Interne:

Dr. Stelian Ghita,medic primar

Luni 18:00 - 19:00
Miercuri 15:00 -16:00

Program Cabinet ORLAUDIOMETRIE si TIMPANOGRAMA

Dr. Cornelia Tomescu,medic specialist

luni.marti si joi

14:30-18:00

 

Program Ecografie Generala:

Dr. Gilda Buruiana,medic primar

Luni, 13:00 - 14:00
Miercurii 13:00 - 14:00
Vineri 13:00 - 14:00

Program Endocrinologie:

Dr. Marinela Mateiuc ,medic specialist

Luni

14:30 - 16:00
Joi 16:00 - 18:00
PROF.DR VOICHITA MOGOS, medic primar endocrinolog
   numai cu programare

Program Cabinet Urologie:

Dr. Cristina Ilie, medic specialist

Luni 17:00-19:00


Joi 17:00-19:00

 

Program Cabinet recuperare,medicina fizica,balneologie:

Dr.Simona Berea ,medic specialist,doctor in medicina

Marti 14:30-16:00
Joi 14:30-16:00

Program Cabinet Pediatrie si Neonatalogie :

Dr. Sorana Iftimia, medic primar

Marti 17:00 - 19:00
Joi 17:00 - 19:00
Sambata 10:00 - 13:00

Program Neurologie:

Dr. Carmen Botner, medic primar

Luni 14:00 - 16:00
MIercuri 14:00 - 16:00

 

Dr. Lenuta Barsanu, medic specialist-ELECTROENCEFALOGRAFIE

ELECTROMIOGRAFIE(EMG)



vineri 17:00 - 19:00
sambata 7:00 - 13:00


Program Medicina Muncii

Dr. Alina Cocea,medic specialist

Dr.Oana Albu,medic specialist

Program psihologie

Psihologi :

Miron Itzac

Program Pneumologie

Dr.Marieta Aramescu, medic primar-SPIROMETRIE

Marti 15:00 - 17:00

Program Psihiatrie

Dr. Ciocarlan Roxana, medic specialist

Vineri 14:30-16:00

Program Cardiologie

Dr. Georgiana Poparlan, medic specialist cardiolog

competenta in ecocardiografie, ecografie vasculara,

ecografie transesofagiana si cardiologie pediatrica

Vineri 15:00 - 20:00
Sambata 8:00 - 14:00

Luni - Vineri

CLINICA CARDIOLOGIE

SPITALUL SF.SPIRIDON IASI

 

 

HEMATOLOGIE

Dr.Gavril Daniela, medic specialist hematologe

Program: Marti si Joi : 15:30-16:30

NEFROLOGIE

Dr.Ghioc Mihaela,medic specialist

Program:Miercuri:09:00-11:00

DIABET

Dr.Climescu Vianora,medic specialist

Program: Miercuri 10:00-11:00

Anatomie patologica:

Dr. Constantin Danciu, medic primar

Ortopedie

Dr.Grigore Berea,medic specialist

NUMAI CU PROGRAMARE

Fizioterapie

Electroterapie, magnetoterapie, ultrasunete, laserterapie

Osteodensitometrie

 



 

 



 





* Programul medicilor se poate modifica in functie de garzile efectuate in spital, cursuri de perfectionare, congrese, concedii sau urgente medicale. De aceea va rugam, sa ne contactati in prealabil.